Barion Pixel

A legfontosabb kérdés, hogy szerethetőnek és értékesnek gondolod-e magad? Életed hátizsákjában mintákat, „programokat”, szűrőket viszel magaddal, és nem mindegy, hogy ezek mit üzennek Neked, Önmagadról, a világról és a többi emberről.

De mindezen belül mi nevezhető normálisnak, és hol esünk túlzásba?

Te is keresed azt az életet, amit már nem a múlt terhei és a jelen akadályai határoznak meg?

Megoldásokat, működő recepteket keresünk és az egész életünket ezekből igyekszünk felépíteni. Időnként azonban kiderül, hogy ami addig hasznosnak bizonyult, mostanra már hátráltat. Ami korábban segített, most ellened dolgozik. Szeretnéd, ha mindez megváltozna?

Vannak olyan kérdések, amik új színben mutatnak meg dolgokat, de egy külső szemlélő nézőpontja is sokat segíthet. Milyen gondolatok kísérik a mindennapjaidat? Hogyan látod a világot és miként viszonyul a környezeted Hozzád?

Milyen témákban segíthetek neked?

A hozzám fordulók olyan problémákkal és kérdésekkel keresnek meg, amelyek az életvezetés, az önismeret vagy a párkapcsolat témaköreibe esnek. Emellett az online tevékenységek (közösségi oldalak, internet, okostelefon, videojátékok) és a mindennapok összefüggéseire is egyre nagyobb fókuszt helyezek, hiszen a digitális világ a hétköznapok szinte minden részébe beszűrődik.

Úgy érzed, lenne miről beszélgetnünk?
Ha kérdésed van,vedd fel velem a kapcsolatot az alábbi elérhetőségeim bármelyikén.

email: kapcsolat@villanyigergo.hu
mobil: +36 70 559-4574

Villányi Gergő vagyok, pszichológiai tanácsadó.

Miért lettem pszichológiai tanácsadó?

Mindig szívesen és kíváncsian hallgattam másokat. Egy idő után észrevettem, hogy egyre többen fordulnak hozzám, akár olyan problémáikkal is, amikről addig még senki mással nem tudtak, vagy nem mertek beszélni. Felelősséget éreztem az ilyen beszélgetések során elhangzott kérdéseim és meglátásaim hatásával kapcsolatban, ezért hamar elkezdtem beleásni magam a pszichológia különböző területeibe. Már a kezdetektől úgy gondoltam, hogy a kölcsönös bizalom kialakulása mellett nagyon fontos, hogy minden beszélgetésben tanulhatunk is egymástól a tapasztalataink, gondolataink és érzéseink révén.

Tovább

Cikkek-Írások

Kíváncsi vagy a Párkapcsolatokkal vagy a Digitális világ okozta problémákkal kapcsolatos írásaimra és arra hogyan látom ezeket a témákat? Érdekelnek Életvezetési megoldások vagy a Kultúra megszállottja vagy? Akkor a Cikkek-Írások bejegyzéseim biztosan érdekesek lesznek számodra!

  • Barátaiddal egy jó buliban töltődsz fel vagy inkább elvonulsz és olvasol egy jó könyvet? Logikusan, észérvek alapján döntesz vagy a megérzéseidre hagyatkozol? Racionalistának vagy Idealistának tartod magad? Mit gondolsz Hadvezér vagy Bajnok típus vagy? Esetleg Alkotó vagy Ellenőr típus?

    Rengeteg kérdés, amire megvannak a válaszok. Töltsd ki a 72 eldöntendő kérdésből álló MBTI tesztet, s a végén megtudod milyen típus vagy, mik a jellemzőid, milyen munka illik hozzád, milyen vagy a szexualitás terén és milyen típusú személyiség illik hozzád.

    Felkészültél? Akkor irány a teszt és ismerd meg magad még jobban!

Hárman az ágyban. Első hallásra kacér mosolyt csalhat az arcodra, talán már fantáziáltál is róla. Vagy át is élted. A feltételek, a következmények viszont sokszor bonyolultabbak, mint gondolnád. Ha nem hiszed, járj utána!

Jó móka, vagy halálos csapda?

Több felmérés szerint is, az édeshármas (ménage à trois, threesome) az egyik leggyakoribb szexuális fantázia, valamint elsősorban a férfiak képzeletét mozgatja meg. A felállás alapvetően nagyon egyszerű: az egyik nem képviselői kétszer annyian lesznek, mint a másiké. A keresés, a megszervezése, az élmény és főleg a feldolgozása viszont sokkal nehezebb, mint ahogy azt elsőre gondolná az ember.

Könnyen megérthető azoknak az álláspontja, akik azt mondják, hogy két felnőtt egészséges szexuális életében ilyesmi elő sem fordulhat. Az is jogos érv, hogy veszélyes lehet a párkapcsolatra, de magára az önértékelésre is. Ezek létező problémák, de a kíváncsiság töretlen, a fantázia pedig végtelen.

Ha egy párkapcsolatot alapjaiban ráz meg az ilyen élmény, másnap elfojtott dühtől parázsló tekintetek cikáznak, vagy lemondó, szomorú arc mereng a miérteken, akkor nem kell diploma annak a megállapításához, hogy bizony gond van. Lépésekre bontva az egész egy felvetéssel kezdődik: Mi lenne, ha? Amikor ez a kérdés pozitív fogadtatásra talál, akkor következik a kit, honnan, mikor kérdése. Ezt folytatja a mit szabad, mit nem, és a szabályok megbeszélése. Végül maga az esemény, a várva várt hármas. És a következmények.

Egy szexuális téren barangoló fantázia akkor mondható jónak, ha mindkét félnek tetszik, kíváncsi rá, és szívesen mereng el rajta. A megvalósítását szerencsés, ha hasonló érzések kísérik. A hármas ötletének felvetésekor még nem annyira nehéz arról fantáziálni, hogy mi lenne, hiszen még sok idő és hely van arra, hogy meggondolhassa magát az egyik vagy akár mindkét fél.

Ezután következik a szervezés és a keresés. Fontos a helyszín kiválasztása. Otthon a pár nagyobb biztonságban érezheti magát, több kontrollja van a helyzetben. A külső helyszín abban segíthet, hogy a hitvesi ágyról ne egy rossz döntés vagy kellemetlen élmény jusson eszébe bármelyiküknek is, és könnyebb legyen azt mondani, hogy a fantázia kiélése után mindenki megy szépen haza.

A harmadik

Az sem mindegy, hogy kit választanak harmadiknak. Ha ismerős, és rosszul alakulnak a dolgok, akkor az akár a baráti körre vagy a munkahelyre is kihathat. Ha ismeretlen, akkor előbb meg kell kicsit ismerni, ami időbe telik. Ha hivatásos, akkor olyan összehasonlítások alapja lehet, ami nem szerencsés. A szabályok kialakítása is mindkét fél részvételével, őszintén kell, hogy megtörténjen. Nemcsak az, hogy mit szabad és mit nem, hanem olyan téren is, hogy miként kezelik a harmadikat, van-e olyasmi, amiben az egyik fél nem vesz vagy nem vehet részt. Jó azt is eldönteni, hogy tartják-e a kapcsolatot utána, vagy sem.

Egy új partner, a helyzet maga, sokszor nagyobb vagy jobb teljesítményt, nagyobb szenvedélyt vagy átélést jelent, és ez általában meg is látszik. Ezzel is jó, ha számolnak a felek. A harmadik kiválasztásában mindketten egyet kell értsenek, bármilyen aggály merül fel külső vagy belső tulajdonság alapján, bármelyik félnek joga kell hogy legyen nemet mondani, és a másiknak tiszteletben kell tartania ezt. Persze, ha a huszadik kiválasztott is elutasításra kerül, ott inkább a szándék valódiságát jó megvizsgálni. Illik előre felkészülni arra is, hogy az aktus után ottmarad-e a harmadik vagy sem, de az is hasonlóképpen fontos, hogy egyszeri alkalomról volt-e szó.

Erőpróba

Az eddig elmondottak tekintetében látható már, hogy felelősséggel tervezni bizony meglehetősen bonyolult dolog. Az alapja a felek közötti tiszta kommunikáció kell, hogy legyen. Sok bonyodalom származik abból, hogy az egyik fél csak azért hajt fejet és megy bele az egészbe, nehogy elveszítse a másikat, vagy hogy így legalább némi kontrollt kapjon az események felett. Ez illúzió, hiszen nem tudja irányítani, legfeljebb eltűri azt, amit átél. A vádaskodások igazi „melegágya” az a helyzet, ahol az összehasonlítások, és viszonyítások egész hadát küldik a felek egymás ellen.

Amellett, hogy felpezsdítheti a párkapcsolatot, bizony komoly erőpróba is egy édeshármas. Vagy felveti a kérdést: mi hiányzik, hogy felpezsdítés kellett? Akarva és akaratlan felhozza azokat a kérdéseket és helyzeteket, amik az alapjaitól vizsgálják meg a párkapcsolat szilárdságát, a felek őszinteségét egymás és önmaguk felé. Még így is sokakat vonz, akkor is, ha veszélyeket rejt. A változatosság gyönyörködtet, és ez nagyon is rendben van, de nem mindegy, milyen áron. Ahogy az sem, hogy milyen feldolgozatlan tartalom vagy hiányt pótolni igyekvő szándék van a háttérben. Lyukat betömni (nem, nem úgy értve) sokféleképpen lehet, és a lélek is vágyakozik, nemcsak a test.


A képek forrása: weheartit.com, thefilmexperience.net (Love is strange c. film), stalker.smagazine.com (Álmodozók c. film), belfasttelegraph.co.uk