Barion Pixel

A legfontosabb kérdés, hogy szerethetőnek és értékesnek gondolod-e magad? Életed hátizsákjában mintákat, „programokat”, szűrőket viszel magaddal, és nem mindegy, hogy ezek mit üzennek Neked, Önmagadról, a világról és a többi emberről.

De mindezen belül mi nevezhető normálisnak, és hol esünk túlzásba?

Te is keresed azt az életet, amit már nem a múlt terhei és a jelen akadályai határoznak meg?

Megoldásokat, működő recepteket keresünk és az egész életünket ezekből igyekszünk felépíteni. Időnként azonban kiderül, hogy ami addig hasznosnak bizonyult, mostanra már hátráltat. Ami korábban segített, most ellened dolgozik. Szeretnéd, ha mindez megváltozna?

Vannak olyan kérdések, amik új színben mutatnak meg dolgokat, de egy külső szemlélő nézőpontja is sokat segíthet. Milyen gondolatok kísérik a mindennapjaidat? Hogyan látod a világot és miként viszonyul a környezeted Hozzád?

Milyen témákban segíthetek neked?

A hozzám fordulók olyan problémákkal és kérdésekkel keresnek meg, amelyek az életvezetés, az önismeret vagy a párkapcsolat témaköreibe esnek. Emellett az online tevékenységek (közösségi oldalak, internet, okostelefon, videojátékok) és a mindennapok összefüggéseire is egyre nagyobb fókuszt helyezek, hiszen a digitális világ a hétköznapok szinte minden részébe beszűrődik.

Úgy érzed, lenne miről beszélgetnünk?
Ha kérdésed van,vedd fel velem a kapcsolatot az alábbi elérhetőségeim bármelyikén.

email: kapcsolat@villanyigergo.hu
mobil: +36 70 559-4574

Villányi Gergő vagyok, pszichológiai tanácsadó.

Miért lettem pszichológiai tanácsadó?

Mindig szívesen és kíváncsian hallgattam másokat. Egy idő után észrevettem, hogy egyre többen fordulnak hozzám, akár olyan problémáikkal is, amikről addig még senki mással nem tudtak, vagy nem mertek beszélni. Felelősséget éreztem az ilyen beszélgetések során elhangzott kérdéseim és meglátásaim hatásával kapcsolatban, ezért hamar elkezdtem beleásni magam a pszichológia különböző területeibe. Már a kezdetektől úgy gondoltam, hogy a kölcsönös bizalom kialakulása mellett nagyon fontos, hogy minden beszélgetésben tanulhatunk is egymástól a tapasztalataink, gondolataink és érzéseink révén.

Tovább

Cikkek-Írások

Kíváncsi vagy a Párkapcsolatokkal vagy a Digitális világ okozta problémákkal kapcsolatos írásaimra és arra hogyan látom ezeket a témákat? Érdekelnek Életvezetési megoldások vagy a Kultúra megszállottja vagy? Akkor a Cikkek-Írások bejegyzéseim biztosan érdekesek lesznek számodra!

  • Barátaiddal egy jó buliban töltődsz fel vagy inkább elvonulsz és olvasol egy jó könyvet? Logikusan, észérvek alapján döntesz vagy a megérzéseidre hagyatkozol? Racionalistának vagy Idealistának tartod magad? Mit gondolsz Hadvezér vagy Bajnok típus vagy? Esetleg Alkotó vagy Ellenőr típus?

    Rengeteg kérdés, amire megvannak a válaszok. Töltsd ki a 72 eldöntendő kérdésből álló MBTI tesztet, s a végén megtudod milyen típus vagy, mik a jellemzőid, milyen munka illik hozzád, milyen vagy a szexualitás terén és milyen típusú személyiség illik hozzád.

    Felkészültél? Akkor irány a teszt és ismerd meg magad még jobban!

Amerikai filmek ezreiben hősszerelmesek indulnak útnak felbőszülten a barátzóna árnyékából. De egyáltalán létezik ilyen?

Ne fussunk bele már az elején abba, hogy de hát kibabrálnak szegény sráccal/lánnyal, mert ő olyan odaadó, a másik pedig ezt nem értékeli. Ez önhitegetés és/vagy kihasználás. Sajnos ilyen rettentően egyszerű a dolog. Ha az egyik oldalról nézem, akkor a kis jelekbe kapaszkodás, a „majd rájön” és a „csak ki kell tartani, ki kell várni” olyan ritkán jön be, hogy talán említésre sem méltó. Vagy alkalmi süketségről is beszélhetünk, hiszen minden olyan információt szűr, tagad az „áldozat” (igen, te is), ami finoman vagy épp arcba mondva is kijelenti, hogy köszönöm, nem. Se párkapcsolatot, se szexet, se semmit. Innen barátságba átlépni nemcsak öngól, de önáltatás is. Ha pedig akár 1%-os esélyt is adsz mindennek, az bőven elegendő arra, hogy benne tartson egy ilyen helyzetben. Mert akkor van rá esély. Lehetséges, és elérhető. Elvileg. Reménykedni csak lehet, nem?

De nem szabad megfeledkezni arról sem, hogy létezik kihasználás és szemét módon manipulálás, hitegetés is. Az érzelmek nemcsak hatalmas hőfokon lángolva vakítanak, de a „rózsaszín szemüveg” is találó szimbólum. Szeretnénk hinni, morzsákba kapaszkodni, ám nemcsak ez a gond, hanem az is, hogy a belátás bizony fájdalmas. Láttam-e ilyen helyzeteket? Persze. Átéltem magam is? Igen. Úgy gondolom, ezen a legtöbben átestek így vagy úgy.

Ha létezne a barátzóna jelenség, akkor viszont a fordítottjának is működnie kellene. Mi is az?

Amikor valamiért valami jár. Igen, jár, mint a boltban. De a barátzóna fordítottja primitív, mert azt mondja, hogy ha én jó fej vagyok, kedves, segítőkész, akkor annak a következménye az kell hogy legyen, hogy párkapcsolatot, szexet kapok. Ha nem, akkor jaj, ó, szegény én, elárultak, rászedtek, mert én bezzeg beleadtam, amit kell, a másik meg nem adja oda az ellenértéket. Mintha beváltható zseton lenne mindez. Összegyűjtöttél tízet, és akkor most jöhet a megérdemelt jutalom. Mindkét oldal szörnyen hangzik, úgyhogy marad az őszinteség, a gerinc és az, hogy nem szórakozunk a másikkal, és magunkat se alázzuk meg. Nem tetszhetünk mindenkinek, de a napjainkat, éveinket inkább olyannal töltsük, akinek igen, ne a remény vagy egy illúzió csapdájában. És ki tudja, az igazság olyan kapukat is megnyithat, amik előtte zártnak tűntek.


A képek forrása: newlovetimes.com, dicasprofissionaisdorh.blogspot.com